Miluji učit ty, kteří to chtějí

Bojíte se vody? Máte panický strach a chcete to změnit?
Plavete, ale je to boj, příliš náročné a chcete zlepšit techniku a své výsledky?
Miluji, když učím ty, kteří se chtějí zlepšit.


Máš strach z vody, jsi neplavec

Kurz na kterém se zbavíš strahu z vody. Nezáleží na tom, jak dloho tento stav trvá, kolik je vám let. Podstatné je, zda to chcete změnit. Jak pracuji? Odtranění strachu z vody je v mé přítomnosti pro vás snadné a velmi rychlé, ale vy potřebujete toto umět i beze mne. Proto odstranění strahu jde rurku v ruce rovnou s výukou dýchání a plavání.

Pracuji v cyklu, který se skládá ze 6 lekcí. Dvě lekce jsou na suchu a 4 ve vodě. V úvodní hodině si budeme o tom co nás čeká povídat, sdělíte mi svůj příběh a já s vámi budu již od úvodu našeho setkání pracovat tak, abyste se svého bloku zbavili. Tato lekce bezprostředně předchází vstupu do vody. Počítejte tedy první setkání cca 2,5 hod. ( s převlékáním až 3 hodiny celkového času)

Další lekce jsou již rovnou ve vodě a vždy k nim patří krátké povídání. Strach z vody odstraněníme v první lekci, ale navození plného klidu i bez mé přítomnosti chvilku trvá. Abyste věděli:

  • že to nebyla náhoda,
  • že to nebylo jednou, ale naopak, že se to stalo poprvé
  • že to je možné zažívat i bez mé přítomnosti
  • že to umíte sami
  • že to ve vodě zvládnete a můžete se cítit a být zde s vodou v bezpečí.  Abyste minimálně toto věděli, dělám  tuto úvodní kolekci 4+2 lekce / po 60 min.  Cena je 4.500,- Kč. Každá další započatá půlhodina 500,-

V ceně není zahrnutý vstup na bazén a  cesta v případě dojezdu do jiného města.  Na těchto návštěvách se vždy domlouváme osobně.)

 O dalším pokračování se domlouváme vždy individuálně. Pokud se chcete naučit plavat a prošli jsme tímto vstupním kurzem po velkém strachu  z vody - doporučuji pokračovat 12 týdenním blokem s plaváním min. 2x  - 3 x týdně. Toto nejsou všechno lekce u kterých já musím být. Důležité je, jak se cítíte a zda můžete chodit do bazénu i sami. Vidíte, že nyní napsat postup není úplně fér - protože cesta každého je různá.  Ukáži vám příklady:

bez Moničky ani tempo: /  ještě nejistota, velký tlak na svou kvalitu, bez dohledu to nechci dělat
Doporučuji plavání spolu 2x týdně po dobu 6 týdnů - tzn. 12 lekcí

Uč mne, podporuj a řekni jak a zvládnu jít i sám: / zvládnete jít do bazénu sami, chcete na to přijít
Doporučuji plavání spolu 1x týdně po dobu 3 měsíců - tzn. 12 lekcí.
Mimo naše lekce plavete  a zkoušíte to co děláme spolu. Tady je velký posun, pokud sami navštěvujete bazén.

V obou případech doporučuji oněch 12 lekcí. Uvidíte sami, co to udělá.

 

Osobní přístup.

Mou specifikou je, že pracuji vždy osobně, individuálně a vybírám postupy a cvičení dle vašich aktuálních potřeb a denního naladění. Vaše rozpoložení je každou lekci jiné a můj přístup je v souladu s vámi. Pracuji jak s vašimi schopnostmi a dovednostmi,  tak s vaší psychikou. I když je lekce zábavná, plyne hladce a lehce je to vždy léčivá terapie. Vyzískáte tak mnohem více, než byste vůbec čekali. Vím, že tohle umím, mám dovednosti a pracuji s energií tak, abyste se cítili bezpečně a koncentrovaně.  Ze své lekce se mnou, tak vytěžíte vždy maximum.

Monika

 

Vody se nebojíš, ale není to ono

Vody s nebojíš, ale není to ono. Buď s plaváním začínáš a chceš dělat věci rovnou dobře nebo máš naplaváno mnoho km, ale je to o síle  a velké dřině - a to chceš změnit.

Buď jste vytrénovaní ve "starém" pojetí plavecké techniky založené jen na síle a vyplavaných km, bez citu a splynutí s vodou nebo se teprve učíte plavat a chcete to rovnou elegantně a hladce.

V obou případech budeme postupovat vaším tempem a vždy přejdeme přes cvičení dýchání - ve vodě i na suchu. Naše společná práce se bude odvíjet od vašeho požadavku. Kde jste a kam se chcete dostat. 

Možnosti spolupráce si domluvíme na osobní schůzce. Zde si domluvíme i postup, četnost, cenu.

Pracuji velmi osobně, často za mnou klienti buď přijíždějí nebo se sejdeme u nich, kdy já přicestuji. Pracuji velmi efektivně a rychle a záleží na nás, jak to chceme. 

Kontaktujte mne pro osobní setkání a domluvu. Těším se Monika

 

Plaveš, ale je to boj. Pro závodní plavce, triatlonisty

Když začínal triatlon, vyhrávali zprvu plavci. Ono to má význam - plavání zde má skutečně vyjímečnou pozici. Naplavat tolik stovek km jako dříve závodní plavci, ale není nutné. Jde to i jinak. Nebojovat s vodou, splynout s ní a začít se v ní klouzat a pěkně "flákat." Toto je výraz, který slyší velmi často plavci, kteří chtějí zlepšit svou techniku - "povol, flákej se, klouzej, zpomal..." Toto všechno se následně projeví v rychlejším plavání, větším skluzu, menší únavě a větší radosti - chcete to také tak?

Můžeme se domluvit na několika trénincích, několika lekcích a sami rozhodnete, jak často se se mnou potřebujete vidět. Je jasné, že vám stačí říct a ukázat jak jinak to dělat, ale znáte to - zvyk je železná košile a naše zvyklosti v cyklickém pohybu jsou velmi zakořeněné. Někdy naučit plavat neplavce z nuly je snazší, než rozbít starý stereotyp a osvojit si nový pohybový vzorec.  Věřte, že je třeba tomu dát čas a být v tom v klidu. To staré už neplatí a nové je ještě čerstvé.

"Tady vedle tebe budu stát, v této nejcitlivější chvíli - kdy staré už není a nové ještě není a ty nemáš pocit jistoty a můžeš ztrácet víru. Zde přestat by způsobilo největší škody. Je to přerod, proměna, transformace - vydrž ji proto, aby se mohla uskutečnit. Nedá se to uspěchat. Musí to proběhnout celé. Ale netrá tak dlouho. Ovšem pokud se chystáš na závody a tuto změnu chceš podstoupit - dej si čas."

Počítejte s tím - ale veřte, že to bude stát za to. Nebude chápat, proč jste to až doteď dělali s takovou obrovskou námahou, úsilým a malým efektem.

Ráda vás doprovodím, budete se usmívat tomu, proč to doteď byla taková dřina. 

Těším se na společnou radost Monika