Nevylovila puk ani na mělčině
a pak byla v reprezentaci

Začalo to neradostně. První závod jsem skoro nedoplavala. Byla jsem třetí ze tří.  Styděla jsem se, jít si pro diplom. Ale pak už ne...

začátky nejsou důležité, ale každý krok tady a teď

Plavala jsem závodně, byla ve sportovní plavecké třídě, tréninkovém středisku mládeže, středisku vrcholového sportu a byla jsem několik let v reprezentaci, ale můj příběh s vodou začal neradostně: Když jsem byla malá, topila jsem se při jedné nevinné hře, a to otevřelo strach z \"vody\". Plavání ve škole jsme měli ve středu a tedy úterní noc byla nocí hrůzy. Aby mne z toho moji rodiče dostali, přihlásili mne do oddílu plavání. Nechtěla jsem tam jít, plakala jsem a možná to bylo jedinkrát, kdy si naši trvali na svém. Zaplať pan Bůh! Díky tomu, že maminčina kolegyně v práci byla trenérkou plavecké přípravky, tak mne vzali. Nebyla jsem ani trochu vhodný adept - bylo mi už skoro 10 let a byla jsem velká a silná (rozuměj trochu při těle). O takové děti plavecký oddíl moc zájem nemá. 

BUBLINKY  - STŘÍBRNÝ ZÁZRAK

 

Zážitek na který nikdy nezapomenu. Poprvé jsem si nasadila plavecké brejličky. No přátelé, jak vypadaly plavecké brejličky pro děti tehdy a dnes se ani nedá porovnávat, ale věřím, že ten první pohled pod vodu ano. Podívala jsem se pod hladinu, byl večer,  dětský bazén měl rozsvícená všechny světla. Modré dlaždičky barvily vodu do světle modrého tónu, podívala jsem se a užasla jsem. Vše se ve mně zastavilo. Hleděla jsem na ty stříbrné bublinky vzduchu okolo dětí vedle mne. Hleděla jsem na ty jiskrné kuličky, rychlé, sříbřitě zářící jak naplněné světlem. \"Vítej\", řekla tehdy voda mému srdci.

PONOR NA DÉLKU PAŽE

 

Navzdory všemu, třeba mé neschopnosti se potopit pro puk v \"hloubce\" větší než délka mé dětské paže, jsem byla vybrána do sportovní plavecké třídy. Pamatuji si, jak trenérka jednou řekla: \"...a poplavete delfína...\". Vůbec jsem nevěděla, jak takový plavecký styl vypadá. Asi chápete, že jsem se nedokázala přihlásit a říci: \"Promiňte, já jsem tu poprvé, prosím vás, jak se to plave?\" Tak jsem to vyřešila kulišácky. Na osvojení jsem měla asi 6 vteřin.

\"TO JSEM NIKDY NEDĚLALA, TO MI URČITĚ PŮJDE\" BY ŘEKLA PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

 

Skočila jsem do bazénu a rozhlížela se pod vodou, co za pohyby dělají moji spolužáci, kteří se na břehu tvářili, že ví oč jde. Proletěla jsem vodou s očima na šťopkách a při prvním nádechu jsem se už pokoušela viděné aplikovat a přimět své tělo ke stejným pohybům. Okoukávala jsem to, zkoušela přijít sama na to JAK! Krok a krokem jsem se vyplavávala do techniky, a protože to byla má osobní cesta, vím přesně, co kde udělat, co mě brzdilo, jak ušetřít sílu, kdy se nadechnout, kdy už ne, jak kopat...  

Dnes chápu přínos takto absolvované cesty a těžím z toho pro vás. Dnes vidím, kdy mne život nechával samotnou, bez pomoci ostatních a kdy jsem musela projít situacemi \"úplně\" sama. Velmi často jsem se učila věci a dovednosti, tzv. za zenitem a sama jsem se učila rozumět, pochopit a přijít tomu na kloub. Tehdy se mi to zdálo nefér, ale dnes je to mou devizou. Rozumím tomu, jak se můžete cítit. Rozumím tomu, když tělo neposlouchá, znám klíčová místa problémů... sama jsem si tím prošla. Dnes děkuji za tuto zkušenost a vše, co jsem si osvojila, vám nyní nabízím.

Pobyt a pohyb ve vodě má pro nás být tak přirozený a bezpečný, jako v plodové vodě v děloze u maminky. 

Ve vodě jsme zvyklí víc než si myslíme - tak vás vezmu zpět do laskavé náruče vodního živlu.
Pojďte... s láskou Monika

tak mě tak napadá

Moje vize

Má vize je v souladu s mými radostmi. Přeji si, abych viděla usmívající se lidi při odchodu z plavání. Přeji si abyste Milovali vodu.

Voda toho nabízí mnohem více než jen plavání. Nese informace, ty nám předává. Jak my myslíme, tak ona se chová v našem těle... léčí nás nebo nebo ne.  Je toho mnoho, co lze s ní  a skrze ní dělat. Pokud vás i toto zajímá i tady vás ráda doprovodím. Mou vizí a přáním je ukázat vám vodu tak, jak jste ji neště nepoznali a neviděli.

Na vás je, jakou cestu si vybrete. Srdečně vás zdravím  

Monika, ta co miluje vodu