Kurzy pro vás

Máš strach z vody, jsi neplavec

Kurz na kterém se zbavíš strahu z vody. Nezáleží na tom, jak dloho tento stav trvá, kolik je vám let. Podstatné je, zda to chcete změnit. Jak pracuji? Odtranění strachu z vody je v mé přítomnosti pro vás snadné a velmi rychlé, ale vy potřebujete toto umět i beze mne. Proto odstranění strahu jde ruku v ruce rovnou s výukou dýchání a plavání.

Pracuji v cyklu, který se skládá ze 6 lekcí. Dvě lekce jsou na suchu a 4 ve vodě. V úvodní hodině ...

 

Vody se nebojíš, ale není to ono

Vody s nebojíš, ale není to ono. Buď s plaváním začínáš a chceš dělat věci rovnou dobře nebo máš naplaváno mnoho km, ale je to  o síle  a velké dřině - a to chceš změnit.

 Buď jste vytrénovaní ve \"starém\" pojetí plavecké techniky založené jen na síle a vyplavaných km, bez citu a splynutí s vodou nebo se teprve učíte plavat a chcete to rovnou elegantně a hladce. V obou případech budeme postupovat vaším tempem a vždy přejdeme přes cvičení dýchání - ve vodě i na suchu.

 

Plaveš, ale je to boj. Pro závodní plavce, triatlonisty

Když začínal triatlon, vyhrávali zprvu plavci. Ono to má význam - plavání zde má skutečně vyjímečnou pozici. Naplavat tolik stovek km jako dříve závodní plavci, ale není nutné. Jde to i jinak. Nebojovat s vodou, splynout s ní a začít se v ní klouzat a pěkně \"flákat.\" Toto je výraz, který slyší velmi často plavci, kteří chtějí zlepšit svou techniku - \"povol, flákej se, klouzej, zpomal...\" Toto všechno se následně projeví v rychlejším plavání, větším skluzu, menší únavě a větší radosti - chcete to také tak?

 

Není to jen se naučit plavat,
co vám přináším

Co získáte?

Nový rozměr ve vašem životě.  Bezpečný a radostný pohyb ve vodě. Plavání na hloubce, beze strachu, únavy, elegantně a hladce jak dlouho chcete.

Pokud jste neplavec, chápete jak velký krok tohle pro vás je. Můžete celý život chodit po břehu a prostě se vodě vyhýbat. Můžete si to postavit tak, že vodu vlastně nepotřebujete, ale také můžete:

 • zažít neuvěřitelný pocit přijetí
 • zažít položení se na hladinu a klid
 • rozšířit svůj život o zcela nový rozměr
 • uvidět fascinující svět a život pod hladinou
 • voda vám přinese klid mysli a ukáže vám to, co ani netušíte že nabízí

Pokud jste plavec a potřebujete zlepšit techniku, oceníte tu lehkost a nebude chápat, proč to až doteď byl takový BOJ.

mé těžké začátky, má dnešní moudrost

Když jsem začala s plaváním jako dítě, bylo to pro mne obtížné. Nikdo nás neučil techniku, mnoho věcí jsme dělali mechanicky. Pokyny jak to má vypadat se na na naši hlavu jen sypaly, ale vysvětlení proč, těch bylo poskrovnu. Mne vždy zajímala odpověď na otázky proč to dělat, jak, jakým způsobem a hlavně z jakého důvodu.  A také Váš důvod je pro mne tou ústřední motivací.

Víte, už jsem se nechtěla déle dívat na to, že plavání má být dril a dřina. Nesouhlasím s těmito tvrzeními! 

strach z vody, strach ze života

Mnoho lidí se vody velmi bojí a mají k tomu důvod.  Po odstranění strachu z vody je změna obrovská.

Strach z vody vždy znamená  i bloky a omezení vašeho života.  Odhodláním zbavit se strachu z vody se změní i to, o čem teď němáte potuchy! S výukou plavání se změní i mnohé ve vašem životě. Změny přijdou přirozeně a samy. 

Mé lekce jsou velmi praktické a vycházejí z vašeho života a tak se do něho i vrací. Zdánlivě se učíte jen plavat. Zdánlivě zlepšujeme jen techniku. Je toho mnohem více, co tím získáváte. Jak na fyzickém těle, tak na psychickém a emocionálním.

 • zlepší se vaše dýchání
 • zlepší se váš psychický komfort,
 • budete přirozenější, uvolněnější, lépe umíte splynout
 • voda nese obrovskou sílu - ačkoli nebudete potřebovat projevovat se svými lokty, přesto budete mít daleko větší respekt a vnitřní klid a sílu
 • získáte mnohem vetší citlivost ke svému tělu i lidem okolo sebe
 • mění se vaše vztahy... hmm začne mnoho milého co byste s plaváním ani nespojovali

Tento přesah a takto komplexní přístup je vyjímečný. Věci mají smysl, když je v našem životě žijeme a máme z nich přínos. Vyjímečnost mé práce spočívá v lehkosti a v hravosti s jakou dosahujeme pokroku. Tohle mě na tom opravdu baví:)

Proč to tak trvá?

U plavání to není jako jízdy na kole - řekni mi jak a já to párkrát zkusím a pak už to dotrénuji. Kdepak. V plavání potřebujete delší čas. Ale to je v pořádku - vstupujete do zcela jiného prostředí. Vodní prostředí má svá pravidla a své podmínky - odlišné od pobytu na souši a tak to přivyknutí chvilku trvá. Dává vám to smysl, že? A má to smysl - za touto trpělivostí vás čekají velké poklady. A ty se vám nabízejí hned od první lekce.

Nemohu vám slíbit, že to bude hned, ale mohu vám slíbit, že to BUDE, pokud vytrváte.

dvě krize kdy to chceš vzdát

Čekají vás zde dva momenty, kdy to budete chtít vzdát. S prvním se setkáte skoro na začátku tak okolo 6 lekce. Zde se můj způsob celostního přístupu k vám a k plavání potká s vašimi zvyklostmi a způsobem přemýšlení. Pokud chcete postoupit, je logické, že to bude chtít změnu. A to je ten moment. Jste skutečně připraveni na změnu a na posun? Tady vás to prověří. Jste těsně před velkou úlevou a změnou ve svém životě. A ono vás to nepustí hned. Musíte té změně říci ANO.

Pokud přejdete přes tuto mez, máte skoro vyhráno. Věřte mi, že pak je o tom, jak vás to bude bavit. Ale přijde ještě jeden moment... Máte toho již  hodně nasbíráno a absorbováno. Je to na pochvalu! Ale mozek dospělého člověka umí bezpečně a neomylně registrovat hlavně chyby a tak máte pocit, že jich neubývá. To je omyl! Zvyšuje se vaše citlivost na polohu, na techniku, na skluz, dýchání se zklidnilo a není jedinou věcí, která vás zajímá. Podívejte co vše jiné řešíte než při první lekci. 

a máš vyhráno

 Už jen zlešit několik základních prvků v technice a vše se spustí jako domino. 

Ladný skluz, lehkost, splynutí s vodou... Jsem tu abych vás podržela, podpořila a radovala se pak s vámi. Stojí to za to.

 

ve vodě jsme milováni
plnými doušky
krok za krokem
po kapkách to plyne

Miluji učit ty, kteří to chtějí

Proč vás to nenaučí každý učitel plavání? V čem je má práce specifická?
Více informací co vše získám →

Bojíte se vody? Máte panický strach a chcete to změnit?
Plavete, ale je to boj, příliš náročné a chcete zlepšit techniku a své výsledky?
Miluji, když učím ty, kteří se chtějí zlepšit.